Türetim Ekonomisi Okulu Açıldı!

Türetim Ekonomisi Derneği olarak 2019-2021 yılları arasında yürüttüğümüz İklim ve Biyoçeşitlilik Krizlerine Karşı kadın Emeği (Kadim) projemizin çıktılarından biri, doğaya ve insana dost üretim ve türetim ilişkilerini güçlendirmek isteyen kişilerin doğru bilgiye ulaşmada yaşadığı eksikleri fark etmekti. Bu eksiklerin giderilmesi için ise bilgi ve deneyimin paylaşılabileceği bir alana ihtiyaç vardı.

Türetim Ekonomisi Derneği olarak bu eksikliği kapatabilmek için harekete geçtik ve Kadim projemizin ek faaliyetleri kapsamında Hrant Dink Vakfı’nın destekleriyle tamamen ücretsiz bir dijital öğrenme ortamı olan Türetim Ekonomisi Okulu‘nu hayata geçirdik. Hemen kaydolun, türetim ekonomisini, ekolojik ve sosyal adalet konularını derinlemesine keşfetmeye başlayın.

Doğaya ve insana dost bir ekonomik sistem olan türetim ekonomisi fikrini daha geniş kitlelere aktarabilmek amacıyla kurduğumuz bu okul, üretici ve türeticilere adil bir ekonomiye ilişkin bilgi ve deneyim kazandırmak için bünyesinde çeşitli alanlardan dersler barındırıyor.

İlk etapta okulda yer alan 11 ders Fransa Büyükelçiliği desteği ile yürüttüğümüz “Kadın Üreticilerin Sosyal ve Ekolojik Açıdan Adil Dönüşümünü Destekleme Projesi” kapsamında yürütülen eğitim müfredatına dayanmaktadır. Bu proje kapsamında oluşturulan video içeriklere artık okul içersindeki derslerin öğrenme materyalleri bölümünden de erişilebilecek. Videolara ek olarak bu 11 ders için yine Hrant Dink Vakfı’nın desteğiyle oluşturulan öğrenme kitapçıkları da yararlı birer kaynak olarak öğrenme materyalleri arasında yer alıyor.

Okula üye olmak ve öğrenmeye başlamak için hiçbir koşul bulunmuyor, tamamen ücretsiz olan bu öğrenme modülü aynı zamanda hem üreticiler hem de türeticiler için oldukça değerli bilgiler içeriyor. Gelecekte taleplere göre yeni derslerin de ekleneceğini göz önünde tutarsak, Türetim Ekonomisi Okulu Türkiye’de ekolojik ve sosyal açıdan adil bir ekonomi için öğrenme merkezi ihtiyacına çözüm sunuyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: