Ekip

Uygar Özesmi
Yönetim Kurulu Başkanı

Good4Trust.org kurucu ve kışkırtırcısı. Şu anda Change.org Doğu Avrupa ve Batı Asya Direktörü ve CIVICUS – Sivil Katılım için Küresel Birlik Yönetim Kurulunda. Daha önce Greenpeace Akdeniz Genel Direktörlüğü, TEMA Vakfı Genel Müdürlüğü, Birdlife Partneri Doğa Derneği’nin Kurucu Başkanlığı’nı yaptı. Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM)’nin kurucu üyeleri arasındaydı. Sivil toplumda görev almadan önce Devlet Bakanı Adnan Kahveci’nin danışmanlığını, Erciyes Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü kuruculuğunu yaptı ve New York’ta Birleşmiş Milletler Kalkınma Progamında Çevre Uzmanı olarak çalıştı. Sosyal girişimci olarak Türkiye’nin ilk kitle kaynaklama sitesi olan kusbank.org’u 2001 yılında kurdu, halen Açık Radyo’da hergün iki haber programı var.

Neşet Kutluğ
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Ege kıyılarındaki Cunda Adası’na 2013 yılında yerleşmeden önce çokuluslu şirketlerde 25 yılı aşkın bir dönemde Mali İşler Müdürlüğü, Mali İşler Direktörlüğü ve İşletme Direktörlüğü gibi görevler aldı. Şirketler dünyasından ayrıldıktan sonra Açık Radyo projelerinde yer aldı. 4 yıla yakın bir süre Greenpeace Akdeniz Ofisi’nde Finans Direktörlüğü, Genel Direktör Ofisi Yöneticiliği ve Genel Direktör Vekilliği görevlerini üstlendi. Şu anda Good4Trust.org ekibinin yöneticiliğini üstleniyor.

Sibel Asna
Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul’da doğdu. Saint Benoit Fransız Kız Lisesi’ni, ardından Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra Oxford Academy of English’de eğitim gördü. Çalışma hayatına 1975 yılında Pars Tuğlacı’nın Türkiye Ansiklopedisi’nde Araştırma Görevlisi ve Metin Yazarı olarak başladı. 1981 yılında girdiği A&B Halkla İlişkiler’de Proje Sorumlusu olarak görev yaptı. 1987 yılında şirketin Genel Müdürlüğünü üstlendi. 1995 yılında A&B Tanıtım şirketini, 2004 yılında ise sektöründe öncü sayılacak bir uygulamayı hayata geçirerek, çalışanlarının da şirketin hissedarı olduğu yeni bir yapıyla, A&B İletişim A.Ş.’yi kurdu. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi, Winpeace Türkiye Yunanistan Barış İçin Kadın Girişimi, Kültür Bilinçini Geliştirme Vakfı, Ashoka, SAHA, Hrant Dink Vakfı ve Audiovisuel Kültür Vakfı’nı gönüllü olarak destekliyor.

Orkun Aşa
Yönetim Kurulu Üyesi

Topluluğa merakı ağaç ev yapmak için arkadaşlarını alıp bir ağaca merdiven dayadığı gün başladı. Programlamaya ilgisi ise ortaokul yıllarında sıkı bir oyuncu iken, oynadığı oyuna yeni özellikler eklemek istemesine dayanıyor. Daha sonra lise hayatı boyunca web teknolojileri ile haşır neşir oldu. Bilginin herkes için özgür olması gerektiğine karar verdiği yıllarda Pardus sayesinde özgür yazılım ile tanıştı. O gün bu gündür sıkı bir open source savunucusu. Üniversiteye başladığı yıl Change.org’da gönüllü olarak çalışmaya başladı, STKlar ile haşır neşir olması da bu döneme denk geliyor, daha sonra Açık Radyo, 140journos gibi STK ve topluluklarda gönüllü olarak çalışmaya devam etti. Çeşitli STKlara teknoloji konusunda destek vermeye devam ediyor ve serbest yazılımcı olarak web projeleri kodluyor. Bugünlerde en büyük arzularından biri türetim ekonomisi fikrinin hayalindeki yere ulaşması. İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenimine devam ediyor.

Büşra Yar
Üye / Proje Koordinatörü

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak faaliyet yürütüyor, 2017 yılında Good4Trust.org tarafından gençlere sosyal girişimciliği ve alternatif bir ekonomi fikrini aşılamak amacıyla başlatılan Çekirge Programı’nın ilk mezunlarından, İstanbul Aydın Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde öğrenimine devam ediyor.

Berk Butan
Üye / Operasyon Sorumlusu

Ege Üniversitesi Felsefe Bölümünden mezun olduktan sonra aynı yerde başladığı doktora programına, ekoloji, insan hakları ve gıda politikaları üzerine hazırladığı tez çalışması ile devam ediyor. Adalet arayışıyla birlikte, erken yaşlarda başlayan sivil toplum serüveninde yaşamının temelini oluşturan iki önemli alan olan ekoloji ve insan hakları üzerine çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü, aktivist ve çalışan olarak yer aldı. 2017’den bu yana alternatif bir yaşam pratiğini deneyimlemek için İzmir’in kırsalındaki bir köyde yaşıyor, çoğunlukla ulaşım aracı olarak bisiklet kullanıyor, endüstriyel tırmanışla, fotoğraf ve video teknikleriyle, ekolojik ve adil üretim yöntemleriyle, özel olarak da tarımla, gıdayla ve politika felsefesi ile ilgileniyor. 2016’dan beri ekolojik ve sosyal açıdan adil üretici ve türeticilerden oluşan bir topluluk olan Good4Trust.org ekibinde öncelikle Etkileşimci şimdi ise Topluluk Geliştirici olarak yer alıyor. Aynı zamanda, ekolojik ve sosyal açıdan adil bir ekonomiyi tesis etmeyi amaçlayan Türetim Ekonomisi Derneği’nde de tarımsal biyoçeşitliliğin korunmasına yönelik bir proje yürütüyor. 
%d blogcu bunu beğendi: