Etkinlikler

İyilik Şenlikleri

2017 yılından beri Türetim Ekonomisi fikrini yaygınlaştırabilmek için Good4Trust ile birlikte Nişantaşı Sanat Parkı’nda, Şişli Belediyesi’nin destekleriyle 3 kez İyilik Şenliği gerçekleştirerek, Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen üreticilerini İstanbul’daki türeticilerle bir araya getirdik, gelenekselleşen bu etkinlikte düzenlediğimiz paneller ve kurguladığımız birliktelik imkanları üreticilerin hem bilgi ve deneyim birikimine katkıda bulunuyor hem de sistem tarafından sürekli baskı altında bırakılan üreticiler arasında işbirlikliğine dayalı dayanışma modellerinin ortaya çıkmasına olanak sağlıyor.

Türetim Buluşmaları

Topluluğumuzun iki parçası üreticiler ve türeticiler arasındaki etkileşimi güçlendirmek ve destekleyebilmek; üreticilerin kendi aralarındaki dayanışma ilişkisini güçlendirebilmek adına 2018 Şubat’ta ve 2019 Nisan’da İzmir ve İstanbul’da eş zamanlı olarak iki adet Türetim Buluşması düzenledik. Yarım günlük bu etkinlik, biri üreticiler ve dernek üyeleri arasında kapalı, diğeri ise tüm katılımcılara açık iki kısımdan oluşuyor. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz buluşmanın ilk ikisinin her iki bölümünde de İstanbul ve İzmir toplulukları video konferans yöntemiyle bir araya gelmiş, ortak sorunlara ortak çözümler aranmıştır.

Panel ve Söyleşiler

Makro ölçekte bir orman ekosistemini andıran döngüsel ekonomi ve sosyal girişimlerin çok konuşulduğu bu dönemde ekonomiyi tekrar ekolojiyle bir araya getirmek için çeşitli panel ve söyleşiler düzenliyoruz. “Türetim” ekonomisini akademi, sivil toplum ve özel sektörden örneklerle ele aldığımız etkinliklerde aynı zamanda iklim ve biyoçeşitlilik krizlerine yönelik iyileştirici adımları hep birlikte yeniden düşünme fırsatı yakalıyoruz.

%d blogcu bunu beğendi: