Hakkımızda

Türetim Ekonomisi Derneği Aralık 2015’te, ekolojik ve adil iş modellerinin toplumsal yararlarıyla ilgili bilinç yaratmak; araştırmalar yürütmek ve toplumu türetim ekonomisinin çevre ve sürdürülebilir bir toplum inşası üzerindeki olumlu etkileri hakkında eğitmek amacıyla kurulmuştur. 

Araştırma, analizler çalışmaları yaparak ve türeticiler ile üreticileri bir araya getirerek bir topluluk inşa etmek gayesindedir. Böylece uluslararası türetim hareketine katkıda bulunulacak, doğayla ve kendisiyle uyum içerisinde bir ekonominin harekete geçirilmesi ve geliştirilmesine katkı sağlanacaktır.

Türetim Ekonomisi Derneği ekolojik ve sosyal açıdan adil bir dünyaya geçişi sağlamak amacındadır. 3 aşamayla bir sinerji yaratmaya çalışır. 

Bu 3 aşama şu şekildedir: 

1) Ortaya çıkmakta olan yeni ekonomik paradigmayla ilgili, türeticelerin değişmekte olan yaşam stilleri ile ilgili, ekolojik ve sosyal açıdan adil üretim yöntemlerini benimseyen üreticiler ve onların tedarik zincirleri ilgili araştırma ve analiz, 

2) Daha güçlü bir türetici tabanı oluşturmak ve hangi üreticilerin finansal olarak sürdürülebilir olabilecekleri konusunda eğitim vermek, işletmelerini geliştirebilmeleri için çevrimiçi araçları daha etkin bir şekilde kullanabilmelerini sağlamak, 

3) Türetim ekonomisini tanımlamak ve yaratmak için yurttaş kapasitesinin geliştirilmesi, ulusal ve uluslararası aktörleri bir araya getirerek büyük değişimi yaratmak için yeni bir sosyal ve ekonomik paradigmanın oluşturulması.

%d blogcu bunu beğendi: