Kadın Üreticilerin Ekolojik ve Sosyal Açıdan Adil Dönüşümünü Destekleme Projesi

Türetim Ekonomisi Derneği olarak, Fransız Başkonsolosluğu’nun desteği ile Kadın Üreticilerin Sosyal ve Ekolojik Açıdan Adil Dönüşümünü Destekleme Projesi’ni yürütmekteyiz. 2021 yılı Temmuz ayında tamamladığımız Kadın ve İklim projemizin ortaya çıkardığı ihtiyaçlardan bir tanesine odaklanan bu projenin temel amacı, işini sürdürülebilir ve daha yeşil hale getirmek için desteğe ihtiyaç duyan tüm üreticilere çevrimiçi, kolay, erişilebilir materyaller ve derslerden oluşan bir e-öğrenme programının ilk adımını atmak.

Herkesin faydalanabileceği öğrenme materyallerinin oluşturulması sürecinde, öncelikle farklı alanlarda uzman kişilerden oluşan bir müfredat oluşturulacak; 30 kadın üreticinin (birey veya topluluk) ve uzmanların katılımıyla çevrimiçi bir seminer dizisi düzenlenecek.

Ardından, bu eğitimlerden hareketle çevrimiçi platforma uygun olacak şekilde bir video serisi hazırlanacak; programın çıktıları, uzmanların ve katılımcıların ek katkılarıyla çeşitli dersler ve ek öğrenme materyalleri geliştirilecek. Bu çıktılar kadim.org web sitesinde yayınlanacak. Gelecekteki katılımcılar bu fırsattan faydalanabilecek ve diğer katılımcılara ulaşma imkanı edinecek.

Programa katılan katılımcılar, bu içerikler sayesinde dayanışma içerisinde birbirlerinden yeni bilgi ve deneyimler öğrenecek, kendi profilleri ve good4trust.org’da yer alan sanal dükkanlarıyla görünür olma fırsatı bulacak.

Proje 6 ay boyunca devam edecek. Projenin uygulama süreci tamamladıktan sonra süreç içerisinde verilen eğitimlere dair video serileri kadim.org web sitesi üzerinden erişilebilir olacak. Proje boyunca eğitimlerin yanı sıra toplulukların bir araya gelebileceği etkinlikler planlanacak.

%d blogcu bunu beğendi: