Kadınların Adil Üretimlerini Destekleme Projesi

Türetim Ekonomisi Derneği olarak, Fransa Ankara Büyükelçiliği’nin desteği ile “Kadınların Adil Üretimlerini Destekleme” Projesini hayata geçiriyoruz! 

Projede, kadınları ekonomik alanda güçlendirmek ve üretim süreçlerinin adil olmasına katkıda bulunmak amaçlanıyor. Proje kapsamında kadınlar sosyal ve ekonomik olarak güçlenirken, adil ekonomi konusunda teknik bilgi ve uzmanlık edinecekler. 

Program, 10 hafta sürecek çevrimiçi dersler, açık kaynaklı öğrenme materyalleri ve ayrıca 30 kadın üretici için mentorluk süreçlerini içerecek. Online ders müfredatı, geçtiğimiz aylarda Fransa Ankara Büyükelçiği’nin destekleri ile hayata geçirilen “Kadın Üreticilerin Ekolojik ve Sosyal Açıdan Adil Dönüşümünü Destekleme” Projesinden edinilen deneyimlerle ve ayrıca kadın üreticilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak oluşturulacak. Proje boyunca kadın üreticilere iş modellerinin hayatta kalması, güçlendirilmesi ve geliştirilmesi için gerekli bilgi edinecekleri eğitimler verilecek. Dersler; finansal sürdürülebilirlik, satış, ürün ve hizmet geliştirme ve topluluk oluşturma gibi önemli alanlara odaklanacak. 

Projedeki eğitimlerden yararlanacak 30 kadın üreticinin, üretime başlamış olması ve ekolojik ve sosyal açıdan adil üretim konusunda motive (istekli olması) bekleniyor.

%d blogcu bunu beğendi: