Kadın Üreticilerin Ekolojik ve Sosyal Açıdan Adil Dönüşümünü Destekleme Projesi Başlıyor! 

Türetim Ekonomisi Derneği olarak, Fransız Başkonsolosluğu’nun desteği ile Kadın Üreticilerin Ekolojik ve Sosyal Açıdan Adil Dönüşümünü Destekleme Projesi’ni başlattık. 2021 yılı Temmuz ayında tamamladığımız Kadın ve İklim projemizin ortaya çıkardığı ihtiyaçlardan bir tanesine odaklanan bu projenin temel amacı, işini sürdürülebilir ve daha yeşil hale getirmek için desteğe ihtiyaç duyan tüm üreticilere çevrimiçi, kolay, erişilebilir materyaller ve derslerden oluşan bir e-öğrenme programının ilk adımını atmak. Projede 10 hafta boyunca 30 kadın topluluğu ile eğitimler yapılacak. 10 hafta sürecek eğitimlere video formatında erişebilme imkanı sunulacak.

Proje kapsamında dükkan yönetiminden, temiz ürün geliştirme tekniklerine, adil ekonomiden türetim ekonomisine uzanan çeşitlilikte eğitimler düzenlenecek.

Sosyal, ekonomik ve ekolojik dönüşümün destekleneceği projeye ilişkin detayları proje sayfasında bulabilir, gelişmeleri bizi takip ederek öğrenebilirsiniz. Proje hakkında detaylı bilgi için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz:

https://www.instagram.com/turetimekonomisidernegi/

https://www.facebook.com/TuretimED/

https://www.twitter.com/TuretimED/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: